Piwnica
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Piwnica

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin

Wiek : 0
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Piwnica   Piwnica EmptyCzw Lip 25, 2019 9:51 amZazwyczaj nikt się tu nie zapuszczał. W piwnicy znajduje się tylko i wyłącznie kotłownia, która była obsługiwana przez wyznaczonego pracownika. Ratusz ma w piwnicach również magazyn Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym znajdują się łóżka, koce oraz paczki suchej  żywności.

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Wiek : 1
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyPon Sie 26, 2019 11:11 pm

Summer i Jack nie mieli łatwo w przeciskaniu się piwnicznym korytarzem, bo trwała tam zarządzona przez Benneta akcja przenoszenia polowych łóżek z magazynu. Na filmach w sytuacjach kryzysowych nagle magicznie pojawiają się namioty, łóżka, stosy koców dla potrzebujących. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rosną polowe miasteczka dla poszkodowanych. Ta “magia” jednak, to stosowne przepisy i zapewne jakaś ustawa o budynkach użyteczności publicznej, urzędach, jednostkach samorządowych czy cholera go wie czym innym. Ratusz Ashtown nie był tu wyjątkiem, ale był tu problem zupełnie innej natury… Miasteczko było spokojne i nic tu się nigdy nie działo, to przy ostatniej inwentaryzacji jakiś “zmyślny” urzędas odpowiadający za magazyn postanowił przesunąć rzeczy przydatne w razie kryzysu na koniec pomieszczenia. Teraz ludzie klęli na czym świat stoi, bo by się dostać do tych pieprzonych łóżek musieli odwalać jakieś skrzynie, paki i masy innego sprzętu. Choćby bożonarodzeniowe dekoracje miejskie. I tak mogło być gorzej, bo było w magazynie luźniej o dekoracje festynowe, ale robota i tak szła jak krew z nosa.

Omijając ludzi noszących łóżka i skrzynie wyciągane na korytarz aby odgracić trochę magazyn, Summer i Jack dotarli w końcu do pomieszczenia z licznikami i panelem bezpieczników. Kilkadziesiąt przełączników z których większość była ustawiona na ON. Należało tylko przestawić na OFF te, które odpowiadały za pomieszczenia, w których prąd na razie nie jest niezbędny. Była nawet na ścianie naklejona mapka z rozkładem pomieszczeń i oznaczeniami który przełącznik odpowiada za które… Niestety tak stara, że w połowie przypadków oznaczenia były zatarte. Nie wiadomo było na przykład który przełącznik odpowiada za hol, a który za magazyn, ale może psikus wyłączenia światła osobom pracującym nad wynoszeniem polowych łóżek byłby niezłym pomysłem. Albo wyłączenie prądu tłumowi spanikowanych ludzi w holu?
Powrót do góry Go down
Summer Dawson
Summer Dawson
Summer Dawson

Wiek : 24
Wzrost | Waga : 160 i 50
Punkty doświadczenia : 0
Stan postaci : Fizycznie póki co bardzo dobrze, psychicznie... czego wymagacie od psychopaty?

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyWto Sie 27, 2019 9:35 pm

Cudownie. Nie dość, że nie miała pojęcia co robi, to jeszcze jakiś idiota musiał się jej uczepić. Świetnie zdawała sobie sprawę z tego, że nie jest elektrykiem i było jej do takowego daleko. Wiedziała swoje, jednak głównie na temat instalacji samochodowych, czy jakichś drobniejszych urządzeń, które naprawiała za paczkę fajek. Nigdy nie miała do czynienia z poważniejszym układem zasilania. Ale od czego miała te nadprogramowe szare komórki i kozła ofiarnego, na którego będzie można zrzucić ewentualną porażkę? No właśnie.
Drogę do piwnicy przebyli w ciszy, przynajmniej ze strony Dawson. Po jej głowie już tańczyły dziesiątki myśli, nie miała czasu zabawiać przypadkowego gościa, który pewnie zginie przy następnym wtórnym wstrząsie. Odłączenie prądu z nieużywanych pomieszczeń mogło coś zdziałać, ale trzeba było też sprawdzić, czy przypadkiem instalacja nie jest uszkodzona. Pożar to ostatnie czego obecnie potrzebowali. Trzeba też było rozejrzeć się w poszukiwaniu ewentualnych niebezpiecznych stref, znaleźć plany budynku... Chociaż, czy faktycznie chciała się aż tak angażować? Może po załatwieniu sprawy z kabelkami, po prostu gdzieś się zaszyje i odczeka do jutrzejszego patrolu. Potem po prostu zwieje i poszuka rodzeństwa.
Prawie wpadła na gościa niosącego jedną z pryczy, co sprowadziło ją z powrotem na ziemię.
- Rozejrzyj się za jakimś agregatem. Raczej nie korzystali z żadnego innego rodzaju awaryjnego zasilania. - Improwizowanie w jej przypadku nie znaczyło, że powstrzyma się przed wydawaniem rozkazów.
Chwilę później, dostrzegła skrzynkę z bezpiecznikami i jak się wydawało, zbawienniczą mapkę. Nieśpiesznym krokiem podeszła do celu podróży, po czym przetarła rękawem naklejkę.
- Taa, los nam sprzyja. - Przyjrzała się mapce, głośno wypuszczając powietrze.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t102-summer-dawsonhttp://ashtown.forumpolish.com/t107-rozpierdol-summer-d#205
Jack Kowalski
Jack Kowalski
Jack Kowalski

Wiek : 29
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyWto Sie 27, 2019 10:16 pm

Jackowi też nie szczególnie paliło się do rozmowy z kobietą kiedy przeciskali się przez tłum ludzi stworzonych ewidentnie do prostszych czynności. Mieli coś do zrobienia i nie wiedział nic na temat tego jak użyteczna w tej kwestii będzie brązowooka. Przynajmniej jest ewidentnie zdolna do wykonywania poleceń, skoro skierowała się tu po poleceniu szeryfa. Chociaż w ten sposób mogła się na coś przydać, jeśli okaże się warzywkiem technologicznym. Nawet neurochirurg w końcu miał kogoś kto podawał mu skalpel.
W każdym razie, kiedy już przebili się przez tłum przenoszący materace, udało im się dość szybko znaleźć pomieszczenie którego szukali. W środku.. nic dupy nie urywało. Zwykła tablica bezpieczników, żadnego wprost oczywistego zasilania awaryjnego. Dziwne. Jeśli ratusz faktycznie miał być centrum zarzadzania kryzysowego, powinno coś być. Kobieta ewidentnie miała kilka szarych komórek, bo to zaproponowała.
- Tylko nie oślep kolejki z materacami na schodach.
Chodzący agregat powinien być głośny a UPS do którego nie dochodziło napięcie z zewnątrz wydawał odgłosy alarmowe. Jeśli coś takiego tu było, powinno być wprost oczywiste. Acz trzeba było założyć, że tym miejscem zarządzał jakiś idiota, szczególnie patrząc na zamieszanie z innymi awaryjnymi materiałami. Cóż, trochę poszukać mógł, acz szczerze mówiąc wolałby, żeby okazało się jakoby żadnego awaryjnego zasilania nie było. Znaczyłoby to, że linie elektryczne z resztą kraju nie zostały uszkodzone a to znaczyłoby też, że internet może działać. Jack z działającym połączeniem internetowym mógł zrobić bardzo dużo.

Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t105-jack-kowalski
Summer Dawson
Summer Dawson
Summer Dawson

Wiek : 24
Wzrost | Waga : 160 i 50
Punkty doświadczenia : 0
Stan postaci : Fizycznie póki co bardzo dobrze, psychicznie... czego wymagacie od psychopaty?

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptySro Sie 28, 2019 10:03 pm

Przez dobre kilka minut próbowała rozgryźć mapkę, ale ostatecznie poległa nie umiejąc wpaść na wzór, jakim przełączniki były przypisane do poszczególnych pomieszczeń. Znaczyło to mniej więcej tyle, że zamazane oznaczenia miały pozostać zamazane, a ona nadal zamierzała bawić się z korkami. W ciemno i to dosłownie. Bo w końcu, gdzie leżał problem? Najwyżej kilka sekund nie będą nic widzieć, to żadna katastrofa.
- Najwyżej ktoś spadnie ze schodów. Przeżyją. - Nie zastanawiając się dłużej, zaczęła odłączać niepotrzebne pomieszczenia. Wyłączniki z tych niepewnych miejsc przytrzymywała trochę dłużej, żeby w razie odcięcia prądu w piwnicy, była w stanie z powrotem znaleźć winowajcę.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t102-summer-dawsonhttp://ashtown.forumpolish.com/t107-rozpierdol-summer-d#205
Jack Kowalski
Jack Kowalski
Jack Kowalski

Wiek : 29
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyCzw Sie 29, 2019 5:29 pm

Jack musiał na chwilę przerwać swoje poszukiwania, kiedy dotarła do niego odpowiedź kobiety, z którą na tą chwilę połączył ją los. Sam też nie miał wysokiej opinii o losowych ludziach z którymi był zamknięty w ratuszu na ten moment, ale widział szerszy obraz. Nie potrzebowali teraz wypadków, które mogły by eskalować panikę i powiększać skalę głupoty z jaką musieli się zmagać w najbliższych godzinach. Ziemia już się starała wystarczająco dobrze, żeby ich zabić. Nie trzeba było jej pomagać.
Nie komentując jej lekceważącego podejścia do innych ocalałych, stanął kawałek za nią, by móc przyglądać się temu co robiła, na wypadek, gdyby miała zrobić coś głupiego aby to naprawić, albo jeszcze lepiej w razie czego ją powstrzymać. Potem mógł wrócić do szukania agregatu czy innego tego typu urządzenia.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t105-jack-kowalski
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Wiek : 1
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyPią Sie 30, 2019 4:57 pm

"Niepotrzebne pomieszczenia".
To czy prąd był aktualnie gdzieś potrzebny nie zależało aktualnie od tego czy pomieszczenie było używane, czy nie, a od zachcianki Summer Dawson, która do sprawy podchodziła subiektywnie.
"Macie prąd w archiwach? No to już nie macie" - mogło się pojawić w głowie dziewczyny gdy wyłączała ten chyba najmniej potrzebny segment sieci elektrycznej. Kolejne było oświetlenie zewnętrzne budynku, w tym podpięte pod sieć budynku punktowe reflektory mające eksponować piękno zabytkowego budynku nocą. Burmistrz gdzieś wsiąkł, to i po co prąd w jego gabinecie? Cóż, jak Bennet będzie potrzebował dostępu to sobie przyjdzie i włączy ten bezpiecznik - logiczne. Szły spać w tych przypadkach zarówno bezpieczniki odpowiedzialne za oświetlenie rzeczonych pomieszczeń, jak i gniazdka. Również elektryczność w korytarzach prowadzących do gabinetu burmistrza i archiwum, przestała mieć sens. No to OFF.

Summer wyłączyłą kilka innych segmentów gdzie prąd na razie z pewnością nie był potrzebny i zaczęły się schody. Skończyły się oznaczenia, które mogła odczytać i mieć pewność, że wie co wyłącza.

- Noż kurww... aaaaa! - rozległo się od strony magazynu i coś rąbnęło. Och..., to musiał być bezpiecznik magazynu. Włączyła ponownie. Ten obok zatem to może korytarze piwniczne?
- Co jest do cholery!? - rozległ się inny głos zabarwiony bardziej paniką niż złością. Tak, to był bezpiecznik od korytarzy, włączała go z powrotem na ślepo, bo był spięty i z tym pomieszczeniem od panelu. Przy następnym przełączeniu nic się nie stało, nikt nie panikował i nie rzucał mięsem. Umiejscowienie i wiedza za co odpowiadały poprzednie, wskazywało, że to pewnie drugie skrzydło piwnic, te z przeciwnej strony niż magazyn.

Kolejny przełącznik OFF i niby nic się nie stało... przez chwilę, bo zaraz aż tu dotarł paniczny rozgardiasz z góry. Czyli to był zapewne hol. A ten obok? Tu oznaczenie było zamazane, z pewnością "corr." oznaczało korytarz, wcześniej nie bardzo szło zrozumieć który, ale na panelu przełącznik był obok tego od (jak się okazało) holu, czyli główne korytarze na parterze, łazienki.

Zostało jeszcze kilka przełączników odpowiadających za biura, które ludzie chyba już zaczęli adaptować na dormitoria. Korytarz na piętrze, serwerownia...


Jack patrzył na to gotów interweniować i intensywnie myślał o agregatach. Logika podpowiadała, że gdzieś być muszą, skoro ratusz miał w magazynie łóżka polowe i inny stuff na sytuacje kryzysowe. Aktualnie jednak na korytarzu kręciło się sporo ludzi tachając te polówki, sam magazyn też był zagracony ludźmi i sprzętem.
Powrót do góry Go down
Summer Dawson
Summer Dawson
Summer Dawson

Wiek : 24
Wzrost | Waga : 160 i 50
Punkty doświadczenia : 0
Stan postaci : Fizycznie póki co bardzo dobrze, psychicznie... czego wymagacie od psychopaty?

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyPią Sie 30, 2019 7:20 pm

Zachcianki zachciankami, ale w gruncie rzeczy ostatnim o czym marzyła Summer było babranie się w piwnicy z jebanymi korkami. Jej tok myślenia był bardzo prosty - mrugające światła oznaczały, że coś się spierdoliło. Jeśli była to wina zewnętrzna, wtedy przynajmniej nie marnowali niepotrzebnie energii. Jeśli problem leżał w instalacji budynku, odłączenie kilku pomieszczeń zmniejszało ryzyko dalszych konsekwencji związanych z usterką - pożaru, albo spięcia, które odłączy cały budynek. A jak było widać na załączonym obrazku, kompetentnego elektryka niestety nie było pod ręką i nikt nie mógł stwierdzić, gdzie faktycznie leży problem.
Korytarze, biura, piwnice oraz główny hall zostawiła oświetlone. Resztę pomieszczeń pochłonęła ciemności. Nic sobie nie robiła z jęków i stęków, istniała możliwość, że lada chwila prąd i tak wysiądzie im na stałe, wiec przynajmniej mieli małą rozgrzewkę. Wyciągnęła tez multitool i jeśli się dało (zależy, czy mapa była papierowa, laminowana, czy jeszcze inna) wyskrobała koślawe oznaczenia w zamazanych miejscach na mapie. Później, jeśli oczywiście  nikt nie postanowił zejść na dół i strzelić jej w łeb za odcięcie prądu, ruszyła do pomocy w szukaniu agregatu.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t102-summer-dawsonhttp://ashtown.forumpolish.com/t107-rozpierdol-summer-d#205
Jack Kowalski
Jack Kowalski
Jack Kowalski

Wiek : 29
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyPią Sie 30, 2019 9:56 pm

Przez chwilę przyglądał się działaniom kobiety i nasłuchiwał ich konsekwencji zarówno z korytarza jak i z góry. Prawda, ze po części należało obwiniać absolutnie tragicznie zadbaną instalację w tym miejscu i godną pożałowania mapkę pomieszczeń, ale sposób w jaki traktowała bezpieczniki nie był zbyt sprytny. Nadal jednak, uczyli się co odpowiadało za co i ta wiedza mogła być potencjalnie przydatna a w dodatku jego towarzyszka zaczęła notować na mapce to czego się uczyła ze swojego przełączania. Może jej podejście do innych zamkniętych w ratuszu wymagało dyskusji, ale przynajmniej była tylko lekceważąca, nie wprost głupia.
Kiedy stanęła na ustawieniu korytarzy, biur, holu i piwnicy, przytaknął i na szczęście nie dała mu powodu by musiał ją siłą odciągać od bezpieczników.
- Powinni tu mieć jakieś zasilanie awaryjne. Może serwerownię. W jednym i w drugim sprawdzę czy jesteśmy całkiem odcięci od świata. Możesz iść ze mną jak chcesz. – Przedstawił swój plan, wzruszając ramionami po tej propozycji i udając się na korytarz, szukając tego o czym powiedział. Względnym standardem były koryta pod sufitem które prowadziły kable, przynajmniej w piwnicach. Powinien łatwo takie dostrzec i za nimi podążyć. Alternatywnie, gdzieś powinien usłyszeć chodzący agregat, bądź sprzęt komputerowy. Zawsze mogło być też jakieś oznaczenie na którychś z drzwi a na upartego, trzeba będzie po prostu po kolei wszystkie otwierać. Butem, w razie konieczności.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t105-jack-kowalski
Summer Dawson
Summer Dawson
Summer Dawson

Wiek : 24
Wzrost | Waga : 160 i 50
Punkty doświadczenia : 0
Stan postaci : Fizycznie póki co bardzo dobrze, psychicznie... czego wymagacie od psychopaty?

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyPią Sie 30, 2019 11:11 pm

Przytaknęła, wkładając ręce do kieszeni. Właściwie, to mężczyzna był całkiem znośny - co w głowie Summer równało się z niemal komplementem - a jej nie śpieszyło się z tłumaczeniem szeryfowi, że nie obchodzi jej, czy przez chwilową ciemność, ktoś zaliczył przelotny romans ze ścianą.
- Rozejrzyj się za jakąś latarką. - Uśmiechnęła się krzywo. - Przy okazji może trafimy na archiwum. Jeśli utkniemy tu na dłużej, to plany budynku mogą być pomocne.
Ruszyła za mężczyzną, rozglądając się za agregatem i ewentualną latarką lub po prostu czymś przydatnym. O korytach czy rowkach w suficie nie miała bladego pojęcia. Jednak trzeba było przyznać, że zwykle obojętną Summer, zaczęła ogarniać ciekawość. Jej towarzysz zdawał się mieć w głowie nieco więcej, niż początkowo zakładała.
- Czym tak właściwie się zajmujesz? - Zapytała po chwili ciszy. Podejrzewała, że nie był stąd. W końcu żaden normalny mieszkaniec Ashtown nie zgłosiłby się do wycieczki po piwnicy wraz z naczelną wariatką miasteczka. Chyba że sam miał nierówno pod sufitem. Ewentualnie, jej historia wcale nie była tak powszechnie znana jak się jej wydawało, albo był sąsiadem, którego po prostu przez całe życie ignorowała.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t102-summer-dawsonhttp://ashtown.forumpolish.com/t107-rozpierdol-summer-d#205
Jack Kowalski
Jack Kowalski
Jack Kowalski

Wiek : 29
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptySob Sie 31, 2019 10:12 am

Przekonywał się powoli do kobiety, przełamując pierwsze wrażenie jakie na nim wywarła, które było o wiele mniej pozytywne. Nadal miałby kilka uwag, ale to nie było spotkanie na temat jej sposobu pracy a sytuacja kryzysowa, więc nie silił się na zbędne komentarze. Współpraca ponad wszystko w takich chwilach. Na sugestię co do latarki jednak zamrugrał dwukrotnie, zanim odpowiedział.
- Zostawiłaś tu przecież światło. Ale w razie co, mogę użyć komórki. Nie ma sygnału, ale latarka da rade. – Ogólnie sytuacja z telefonami była.. ciekawa. Nie było jakiegoś silnego impulsu elektromagnetycznego bo wszystko byłoby usmażone a mimo to coś zakłócało łączność. Było to dość dziwne, ale dlatego chciał znaleźć też serwerownię w budynku. Wszystko w swoim czasie.
- Właśnie tym. Kabelkami, elektroniką, po trochu elektryką. Jakbym robił tu audyt to ktoś by wyleciał za syf jaki tu jak na razie widzę. – Spojrzał w jej kierunku kiedy odpowiadał, chyba pierwszy raz nawiązując faktyczny kontakt wzrokowy podczas wymiany zdań między nimi. Skoro otwierała drzwi, nie wypadało ich zatrzaskiwać jej przed nosem. – W razie czego, jestem Jack. – Nie dopowiedział tego całkiem beznamiętnie, ale widocznie główną myślą za jego słowami był pragmatyzm. Dobrze było wiedzieć kogo wołać jeśli coś szło nie tak. Najpierw jednak trzeba było się czegoś doszukać, żeby coś gdzieś pójść mogło.
Powrót do góry Go down
http://ashtown.forumpolish.com/t105-jack-kowalski
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Wiek : 1
Punkty doświadczenia : 0

Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica EmptyNie Wrz 01, 2019 3:20 pm

W piwnicy zrobiło się jakby ciszej, ludzie przestali kręcić się tutaj jak w mrowisku i zdawało się, że ostatnie łóżka właśnie znikały z pomieszczenia. Jeden z mężczyzn zatrzymał się na moment widząc parkę.
- Bennett chciał, żebyśmy się położyli, dochodzi pierwsza, zamykam piwnice. Jutro ciężki dzień, nie szalejcie za bardzo. - mrugnął do nich porozumiewawczo i poruszył brwiami. To Wesley. Miejski pijaczyna, stały bywalec baru. Miał na oko pięćdziesiątkę, był chudy i niewysoki. Lubił sprośne żarty i nawet teraz dało się od niego wyczuć gorzałę.
Przystanął, czekając, aby zrównali z nim kroku. Miał klucze od piwnicy, jednak nikt nie wiedział po co na noc ją zamykać. Może szeryf nie chciał, aby ktoś rozkradł zapasy? Albo zwyczajnie bał się, że jakaś mądra głowa zepsuje generator? Ale po co im on był skoro już jutro mieli wrócić do domów?!

Z pewnością…


Wszyscy zt
Znajdźcie miejsca do spania, polecamy biura. Biura mogą pomieścić do 6 osób. Jednak graczy w temacie może być zaledwie trzech, maksymalnie czterech. Kto pierwszy ten lepszy.
W pokojach ingerencja MG będzie ograniczona. Cenna wskazówka od administracji?
To dobry moment na znalezienie sobie sojuszników.

Kolejny post dla grup pojawi się w środę, a pierwszy event planowany jest na piątek.

Powodzenia!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

Sponsored content


Piwnica Empty
PisanieTemat: Re: Piwnica   Piwnica Empty

Powrót do góry Go down
 
Piwnica
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ashtown ::  :: Ratusz-
Skocz do: